Život je jako kolotoč. Před devíti lety jsem byla příčinou ukončení jednoho vztahu. Byla jsem šťastná, že jsem našla muže, který chtěl kráčet životem společně se mnou. A kolotoč se začal točit. Poslední rok jsem si žila jako ve snu. Neviděla jsem, že se kolo začíná zadrhávat, že se náš vztah boří do stereotypu a schází mu sdílení. Až se  kolo zastavilo. Stalo se to, co se stát mělo – jiná žena ukončila můj vztah.

Na každém ukončení vztahu mají svůj podíl vždy dva. Možná jsem si nevšimla, že mému muži vadí moje občasné pití, stejně jako on nemohl vědět, že mi vadí jeho kouření. A ještě další věci, které jsme vzájemně respektovali. Není důležité jaké, důležité je to, že jsme k sobě nebyli upřímní a nedokázali o tom mluvit.

A tak se naplnila i slova mé kamarádky, která mi před půl rokem přála, abych viděla nevěru svého muže. Neviděla jsem ji, ale už od včerejška,  25.12. od 10 hod. a 13 minut vím, že můj manžel má vztah s jinou ženou.

Kolotoč příčin a následků se naplnil. Rozchod je důsledek neřešených problémů.

Před několika dny mi Jiří pomáhal s grafikou mého PF 2018. Pod napsanými slovy je pouze moje jméno a já jsem přemýšlela, zda by tam nemělo být Jiří a Mili. Pak jsem si uvědomila, že je to moje přání do Nového roku. A tak to zůstalo.

Včera se kolotoč zastavil a já vím, proč je moje PF podepsáno pouze mnou.

Jsem v bodě nula. Cítím NIC.

A přece za chvíli vstanu a budu žít. A vím, že slova, která jsem napsala jako přání svým blízkým a nejbližším, naplním.

26.12.2017, 4 hod. 44 minut.

Mili