Náhoda neexistuje

Pouštím si rádio – poslouchám ČR 2 a slyším větu: „ Nic není náhoda“. Vím to a jsem ráda, že si to uvědomuje stále více lidí.

25.7.2015 jsem měla 59. narozeniny a tento den bylo velké horko. Lidé – kromě nás a našich stěhováků – si přáli ať zaprší. Naštěstí pro nás se tak nestalo. Během tohoto dne jsme se uhnízdili v novém domově. Právnička Hanka, která mi před osmi lety pomáhala v souvislosti s nemocí mého prvního muže, přijela k převzetí domečku na kole. Nemusela. Chtěla. Přivezla přání k narozeninám, kytku a ovoce ze své zahrádky. Byla ráda, že může být přítomna radostné události. Je krásné potkávat se s lidmi, kteří s námi rezonují. Děkuji Ti, Hanko.

Koupě domečku byla moje akce. Rozhodla jsem se, vyslala přání, uviděla první dům a věděla, že tady chci žít.

Po 36 krásných dnech v novém domečku, mám i první krásnou zkušenost. Nejdříve jsme zjistili, že voda ve studni není pitná, a pak studna vyschla a my se ocitli bez vody. Utěšovala jsem se tím, že bez jídla jsme schopni žít 6 týdnů, bez pití 6 dnů, ale ani 6 minut bez dechu. A vzduch je tady úžasný! Ale ve skrytu duše jsem cítila nepokoj. S investicí do studny jsme nepočítali. Ptala jsem se sama sebe, proč jsem nechtěla vidět rozbor vody, proč jsem se nezeptala jak je studna hluboká, proč….? Začala se o mě pokoušet i myšlenka, proč se manžel nezeptal…? Odpověď je jednoduchá. Domeček se mi tak líbil, že jsem nechtěla vědět vůbec nic, ne tak něco ověřovat, slyšet argumenty mého muže… Chtěla jsem jenom slyšet větu, které se mi od manžela dostalo: „Bereme to“.

Vodu do studny nám dovezli hasiči. Těšila jsem se konečně na sprchu, ale čerpadlo nefungovalo. Bylo 18.00 hodin a já jsem se propadla do apatie. A pak to přišlo – když se jeden propadá do apatie, druhý začne konat. Proto věřím tomu, že lidé mají žít v páru. A Jiří konal. Jel koupit čerpadlo, hadici, prodlužovačku, žebřík – vlezl do studny, odřezal staré čerpadlo, napojil nové a ve 20.30 hodin mi řekl, že se můžu sprchovat. Nezmohla jsem se na nic než na větu: „Já jsem tak šťastná, že jsem si Tě vzala“. Znovu jsem si uvědomila, jak je krásné, když se spojí mužská a ženská energie.

4.9.2015